Renaldas Jurkevičius, profesorius, Kauno klinikų direktorius

Renaldas Jurkevičius, profesorius, Kauno klinikų direktorius

Gerbiamą komisarą V. Andriukaitį pažįstu jau penkerius su puse metų kaip tuometinis pavaldinys. Kai jis dirbo sveikatos apsaugos ministru, buvau išrinktas Kauno klinikų generaliniu direktoriumi ir nuo to laiko užsimezgė mūsų bendravimas. Visų pirma – darbiniais klausimais. 

Vadovaujant V. Andriukaičiui sveikatos apsaugos sistemoje buvo atlikta daug sisteminių žingsnių. Mes ir šiandien diskutuojame, kur geriausia tuos pacientus gydyti – ar mažose ligoninėse (arti gyvenamosios vietos), ar transportuoti į didesnius centrus. Tuo metu buvo priimtas sprendimas, kad pačius sunkiausius ligonius, sergančius ligomis, nuo kurių dažniausiai miršta žmonės – sergančius miokardo infarktu, insultu – reikėtų koncentruoti bent jau į penketą didesnių centrų, kur galima intervenciniu būdu atverti kraujagyslę per dvi valandas. 

Buvo priimtas vykęs sisteminis sprendimas sveikatos priežiūros srityje ir jis davė labai gerus rezultatus. Buvo pagydyta daugiau žmonių, mažiau mirčių nuo šių ligų. Tie duomenys yra, kaip sakome mes, mokslininkai, statistiškai reikšmingi ir viso to pavyko pasiekti per gana trumpą laikotarpį.

V. Andriukaitis – sąžiningas žmogus, skatinantis skaidrumą. Kauno klinikose sprendžiant daugybę klausimų buvo galima su juo bet kada susiskambinti, pasitarti. Dažnai tardavomės ir sekmadieniais, tad supratau, kad ministras daugelį sekmadienių tikriausiai praleisdavo dirbdamas.